Lottat och klart för 2020 års upplaga av SPELGUIDEN Åryd Cup och arrangörsföreningen Åryds IK bjuder på följande matcher i Växjö Tipshall. OBS. Lite ändringar i sista stund för LEIF och V/D

14 februari

GRUPP 1: Älmeboda/Linneryd, Lammhult, Liatorp/Eneryda, Wexio FK

GRUPP 2: Hovshaga, Rejban, Växjö BOIS, Vederslöv/Dänningelanda

15 februari

GRUPP 3: Åryd, Ingelstad, Moheda, Nöbbele

GRUPP 4: Räppe, Hareskov, Smålandsstenar, Turkisk center

GRUPP 5: Lagan, Färjestaden, Vrigstad, Burseryd

GRUPP 6: Pukeberg, Bäckseda, Delaryd/Pjätteryd, Alstermo

16 februari

GRUPP 7: Lindås, Haga, Värnamo Södra, Hillerstorp

GRUPP 8: Hossmo, Ängö, Växjö BK, Österkorsberga

Spelschema Fredagen 14/2

Dag       Tid         Match  
Fredag 17:30          1  Älmeboda/linneryd-LEIF
Fredag 18:00          2  IFK Lammhult-Wexiö FK
Fredag 18:30         3   Hovshaga AIF-Växjö Bois FF
Fredag 19:00         4   IF rejban- V/D
Fredag 19:30         5   Älmeboda/linneryd-IFK Lammhult
Fredag 20:00         6  LEIF- Wexiö FK
Fredag 20:30         7   Hovshaga AIF-IF rejban
Fredag 21:00         8   V/D-Växjö Bois FF
Fredag 21:30         9   LEIF- IFK Lammhult
Fredag 22:00        10   Älmeboda/linneryd-Wexiö FK
Fredag 22:30        11   Växjö Bois FF- IF rejban
Fredag 23:00        12   Hovshaga AIF-V/D
Fredag 23:30        13   Vinnare grupp 2 – Tvåa grupp 1 Final
Fredag 00:00        14   Tvåa grupp 2 – Vinnare grupp 1 Final

Spelschema Lördagen 15/2
Lördag 09:00        15   Åryds IK-Nöbbele
Lördag 09:30        16   Ingelstads IK-Moheda IF
Lördag 10:00        17   Räppe GoIF-Smålandstenar GoIF
Lördag 10:30        18   Hareskov-Nöbbele BK –
Lördag 11:00        19   Åryds IK-Ingelstads IK
Lördag 11:30        20   Moheda IF-Nöbbele
Lördag 12:00        21   Räppe GoIF-Hareskov –
Lördag 12:30        22   Turkisk center-Smålandstenar GoIF
Lördag 13:00        23   Åryds IK-Moheda IF
Lördag 13:30        24   Ingelstads IK-Nöbbele
Lördag 14:00        25   Räppe GoIF-Turkisk center
Lördag 14:30        26   Hareskov-Smålandstenar GoIF
Lördag 15:00        27   Vinnare grupp 3 – Tvåa grupp 4  Final
Lördag 15:30        28   Vinnare grupp 4 – Tvåa grupp 3  Final
Lördag 16:00        29    Lagans AIK – Vrigstad IF
Lördag 16:30        30    Färjestadens GoIF-Burseryd
Lördag 17:00        31    Pukebergs BK-Pjätteryd
Lördag 17:30        32    Bäckseda-Alstermo
Lördag 18:00        33    Lagans AIK-Färjestadens GoIF
Lördag 18:30        34    Burseryd-Vrigstad IF
Lördag 19:00        35    Pukebergs BK-Bäckseda
Lördag 19:30        36    Alstermo-Pjätteryd
Lördag 20:00        37    Lagans AIK-Burseryd
Lördag 20:30        38    Färjestadens GoIF-Vrigstad IF
Lördag 21:00        39    Pukebergs BK-Alstermo
Lördag 21:30        40    Bäckseda-Pjätteryd
Lördag 22:00        41    Vinnare grupp 5 – Tvåa grupp 6 Final
Lördag 22:30        42    Vinnare grupp 6 – Tvåa grupp 5 Final

Spelschema Söndag 16/2
Söndag 10:00       43     Lindås/Långasjö FF-Värnamo Södra
Söndag 10:30       44     IF Haga-Hillerstorp
Söndag 11:00       45     Hossmo BK-Växjö BK
Söndag 11:30       46     Ängö BK-Österkorsberga
Söndag 12:00       47     Lindås/Långasjö FF-IF Haga
Söndag 12:30       48     Hillerstorp-Värnamo Södra
Söndag 13:00       49     Hossmo BK-Ängö BK
Söndag 13:30       50     Österkorsberga-Växjö BK
Söndag 14:00       51     Lindås/Långasjö FF-Hillerstorp
Söndag 14:30       52     IF Haga-Värnamo Södra
Söndag 15:00       53     Hossmo BK-Österkorsberga
Söndag 15:30       54     Ängö BK-Växjö BK
Söndag 16:00       55     Vinnare grupp 7 – Tvåa grupp 8 Final
Söndag 16:30       56     Vinnare grupp 8 – Tvåa grupp 7 Final

Segrare i finaler går vidare till finalspel 22/2, samt bästa utslagna lag. Matcherna spelas 1 x 27 minuter