Dags för ny upplaga av SPELGUIDEN Åryd Cup inleds fredag kl. 17.30 med förra årets cupvinnare FK Älmeboda/Linneryd, som spelar mot nykomlingen i fyran Liatorp/Eneryda. Fredag Kvällens övriga aktuella lag är Lammhult, Wexio FK, Hovshaga,  Rejban och V/D. I grupp 2 och 7 längre matchtider.

Turneringen spelas fredag/lördag/söndag och totalt blir det 50 matcher innan finallagen är korade. Finalspelet avgörs den 22 februari i Växjö Tipshall.

Kan du inte vara på plats följer resultatrapporteringen här

Spelschema Fredagen 14/2

DAG  Tid         Match  
Fredag 17:30          1  Älmeboda/linneryd-LEIF
Fredag 18:00          2  IFK Lammhult-Wexiö FK
Fredag 18:30         3   Rejban-V/D
Fredag 19:15         4   Älmeboda/linneryd-IFK Lammhult
Fredag 19:45        5    LEIF-Wexio FK
Fredag 20:15         6   Hovshaga AIF-IF rejban                                                                                                                                                                                                Fredag 21:00         7   LEIF-Lammhult
Fredag 21:30         8   Älmeboda/Linneryd-Weio FK
Fredag 22:15         9   Hovshaga-V/D
Fredag 22:45        10   Vinnare grupp 2 – Tvåa grupp 1 Final
Fredag 23:15        11  Tvåa grupp 2 – Vinnare grupp 1 Final

Spelschema Lördagen 15/2
Lördag 09:00        12   Åryds IK-Nöbbele BK
Lördag 09:30        13   Ingelstads IK-Moheda IF
Lördag 10:00        14   Räppe GoIF-Smålandstenar GoIF
Lördag 10:30        15   Hareskov-Turkisk Center
Lördag 11:00        16   Åryds IK-Ingelstads IK
Lördag 11:30        17   Moheda IF-Nöbbele BK
Lördag 12:00        18   Räppe GoIF-Hareskov
Lördag 12:30        19   Turkisk Center-Smålandstenar GoIF
Lördag 13:00        20   Åryds IK-Moheda IF
Lördag 13:30        21   Ingelstads IK-Nöbbele BK
Lördag 14:00        22   Räppe GoIF-Turkisk Center
Lördag 14:30        23   Hareskov-Smålandstenar GoIF
Lördag 15:00        24   Vinnare grupp 3 – Tvåa grupp 4  Final
Lördag 15:30        25   Vinnare grupp 4 – Tvåa grupp 3  Final
Lördag 16:00        26    Lagans AIK – Vrigstad IF
Lördag 16:30        27    Färjestadens GoIF-Burseryd
Lördag 17:00        28    Pukebergs BK-Pjätteryd
Lördag 17:30        29    Bäckseda-Alstermo
Lördag 18:00        30    Lagans AIK-Färjestadens GoIF
Lördag 18:30        31    Burseryd-Vrigstad IF
Lördag 19:00        32    Pukebergs BK-Bäckseda
Lördag 19:30        33    Alstermo-Pjätteryd
Lördag 20:00        34    Lagans AIK-Burseryd
Lördag 20:30        35    Färjestadens GoIF-Vrigstad IF
Lördag 21:00        36    Pukebergs BK-Alstermo
Lördag 21:30        37    Bäckseda-Pjätteryd
Lördag 22:00        38    Vinnare grupp 5 – Tvåa grupp 6 Final
Lördag 22:30        39    Vinnare grupp 6 – Tvåa grupp 5 Final

Spelschema Söndag 16/2
Söndag 10:00       40     Lindås/Långasjö FF-Värnamo Södra
Söndag 10:45       41    Hossmo-Växjö BK
Söndag 11:15       42    Ängö BK-Österkorsberga
Söndag 11:45       43    Lindås/Långasjö FF-IF Haga
Söndag 12:30       44    Hossmo BK-Ängö BK
Söndag 13:00       45    Österkorsberga-Växjö BK
Söndag 13:45       46    Haga-Värnamo Södra
Söndag 14:15       47    Hossmo BK-Österkorsberga
Söndag 14:45       48    Ängö BK-Växjö BK

Söndag 15:15       49     Vinnare grupp 7 – Tvåa grupp 8 Final
Söndag 15:45       50    Vinnare grupp 8 – Tvåa grupp 7 Final

Segrare i finaler går vidare till finalspel 22/2, samt bästa utslagna lag. Matcherna spelas 1 x 27 minuter