Fredag, lördag, söndag är det mycket fotboll i Växjö Tipshall när SPELGUIDEN Åryd Cup 2020 spelar gruppspel inför finaldagen den 22 februari. 30 lag och 50 matcher och du hittar spelschemat här.

Följ alla matcherna på RESULTATSERVICE här

Spelschema Fredagen 14/2

Dag       Tid         Match  
Fredag 17:30         1  Älmeboda/linneryd-LEIF
Fredag 18:00         2  IFK Lammhult-Wexiö FK
Fredag 18:30         3   Rejban-V/D
Fredag 19:15         4   Älmeboda/linneryd-IFK Lammhult
Fredag 19:45         5   LEIF-Wexio FK
Fredag 20:15         6   Hovshaga AIF-IF rejban

Fredag 21:00         7   LEIF-Lammhult
Fredag 21:30         8   Älmeboda/Linneryd-Wexio FK
Fredag 22:00         9   Hovshaga-V/D
Fredag 22:45        10   Vinnare grupp 2 – Tvåa grupp 1 Final
Fredag 23:15        11  Tvåa grupp 2 – Vinnare grupp 1 Final

Spelschema Lördagen 15/2
Lördag 09:00        12   Åryds IK-Nöbbele BK
Lördag 09:30        13   Ingelstads IK-Moheda IF
Lördag 10:00        14   Räppe GoIF-Smålandstenar GoIF
Lördag 10:30        15   Hareskov-Turkisk Center
Lördag 11:00        16   Åryds IK-Ingelstads IK
Lördag 11:30        17   Moheda IF-Nöbbele
Lördag 12:00        18   Räppe GoIF-Hareskov
Lördag 12:30        19   Turkisk center-Smålandstenar GoIF
Lördag 13:00        20   Åryds IK-Moheda IF
Lördag 13:30        21   Ingelstads IK-Nöbbele
Lördag 14:00        22   Räppe GoIF-Turkisk center
Lördag 14:30        23   Hareskov-Smålandstenar GoIF
Lördag 15:00        24   Vinnare grupp 3 – Tvåa grupp 4  Final
Lördag 15:30        25   Vinnare grupp 4 – Tvåa grupp 3  Final
Lördag 16:00        26    Lagans AIK – Vrigstad IF
Lördag 16:30        27    Färjestadens GoIF-Burseryd
Lördag 17:00        28   Bäckseda-Alstermo
Lördag 17:45        29   Lagan-Färjestaden
Lördag 18:15        30    Burseryd-Vrigstad
Lördag 18:45        31    Pukeberg-Bäckseda
Lördag 19:30        32    Lagan-Burseryd
Lördag 20.00        33    Färjestaden-Vrigstad
Lördag 20:30        34    Pukeberg-Alstermo
Lördag 21:15        35    Vinnare grupp 5 – Tvåa grupp 6 Final
Lördag 21:30        36    Vinnare grupp 6 – Tvåa grupp 5 Final
Spelschema Söndag 16/2
Söndag 10:00       37     Lindås/Långasjö FF-Värnamo Södra
Söndag 10:45       38    Hossmo-Växjö BK
Söndag 11:15       39   Ängö BK-Österkorsberga
Söndag 11:45       40   Lindås/Långasjö FF-IF Haga
Söndag 12:30       41    Hossmo BK-Ängö BK
Söndag 13:00       42    Österkorsberga-Växjö BK
Söndag 13:45       43   Haga-Värnamo Södra
Söndag 14:15       44    Hossmo BK-Österkorsberga
Söndag 14:45       45    Ängö BK-Växjö BK

Söndag 15:15       46     Vinnare grupp 7 – Tvåa grupp 8 Final
Söndag 15:45       47    Vinnare grupp 8 – Tvåa grupp 7 Final

Segrare i finaler går vidare till finalspel 22/2, samt bästa utslagna lag. Matcherna spelas 1 x 27 minuter