NU på lördag/söndag Araby Cupen i Växjö Tipshall

Virestad
Virestad

Sexton lag med division 5-6 tillhörighet gör upp om Araby Cupen kommande lördag och söndag i Växjö Tipshall. Det är Araby IF:s

Araby IF

arrangemang och bland de deltagande lagen finns förra årets slutsegrare Virestads IF. Cupen spelas i fyra grupper om fyra lag och 1:an och 2:an går vidare till nytt gruppspel under söndagen. Matchstart lördag kl. 08.00 och finalen spelas på söndag eftermiddag kl. 14.45

Här är gruppindelningen och alla matcherna.

Grupp A Grupp B
Resultat Resultat
08.00 Virestad Moheda IF   – 11.30 Vislanda IF FC Peking  –
08.35 Farstorp Lenhovda   – 12.05 Kosta IF VMA IK  –
09.10 Virestad Farstorp   – 12.40 Vislanda IF Kosta IF  –
09.45 Moheda IF Lenhovda   – 13.15 FC Peking VMA IK  –
10.20 Virestad Lenhovda  – 13.50 Vislanda IF VMA IK  –
10.55 Moheda IF Farstorp  – 14.25 FC Peking Kosta IF  –
Tabell Tabell
Målskillnad Poäng Målskillnad Poäng
Virestads IF 0-0 0 Vislanda IF 0-0 0
Moheda IF 0-0 0 FC Peking 0-0 0
Farstorps IK 0-0 0 Kosta IF 0-0 0
Lenhovda IF 0-0 0 VMA IK 0-0 0
Grupp C Grupp D
Resultat Resultat
15.00 Kärda IF Bosnien  – 18.30 Araby IF Horda AIK . –
15.35 Skeppshult Norrhult  – 19.05 Skruvs IF Fagerhult . –
16.10 Kärda IF Skeppshult  – 19.40 Araby IF Skruvs IF . –
16.45 Bosnien Norrhult  – 20.15 Horda AIK Fagerhult . –
17.20 Kärda IF Norrhult  – 20.50 Araby iF Fagerhult . –
17.55 Bosnien Skeppshult  – 21.25 Horda AIK Skruvs IF . –
Tabell Tabell
Målskillnad Poäng Målskillnad Poäng
Kärda IF 0-0 0 Araby IF 0-0 0
Bosnien-Herc IF 0-0 0 Horda AIK 0-0 0
Skeppshults BK 0-0 0 Skruvs IF 0-0 0
Norrhults BK 0-0 0 Fagerhults AIK 0-0 0
 

Till slutspel: 2 bästa lagen i varje grupp 

 

Slutspelsgrupper
Grupp E: 1:a grupp A 1:a grupp B 2:a grupp C 2:a grupp D
Grupp F: 1:a grupp C 1:a grupp D 2:a grupp A 2:a grupp B
Söndag 28/2
Gruppspel inför finalen   Matchtid: 25 min
Resultat
08.30 1:a grupp A 2:a grupp D  – Tabell Grupp E
09.00 1:a grupp B 2:a grupp C  – Målskillnad Poäng
09.30 1:a grupp C 2:a grupp B  – 0 – 0 0 Till Final
10.00 1:a grupp D 2:a grupp A  – 0 – 0 0
10.30 1:a grupp A 2:a grupp C  – 0 – 0 0
11.00 1:a grupp B 2:a grupp D  – 0 – 0 0
11.30 1:a grupp C 2:a grupp A  –
12.00 1:a grupp D 2:a grupp B  – Tabell Grupp F
12.30 1:a grupp A 1:a grupp B  – Målskillnad Poäng
13.00 2:a grupp C 2:a grupp D  – 0 – 0 0 Till Final
13.30 1:a grupp C 1:a grupp D  – 0 – 0 0
14.00 2:a grupp A 2:a grupp B  – 0 – 0 0
0 – 0 0
FINAL     Matchtid: 25 min
14.45 1:a grupp E 1:a grupp F  – VINNARE:
%d bloggare gillar detta: